Mesavip Eğitim Kurumları

Puzzle Ve Zeka Oyunları Kulübü

11.11.2017  |   Ücretsiz

AMACIMIZ 

Öğrencilerimizle birlikte puzzle yaparak hem motivasyonumuzu hem de dikkat yoğunluğumuzu arttırıyoruz. Görsel olarak parça‐bütün ilişkimiz gelişirken sosyal yönden de bir bütünün parçası olmanın güvenini ve gücünü yaşayarak öğreniyoruz. İş birliği ve kaynaşmayla minicik parçalardan kocaman bir bütün, bir sanat eseri oluşturmanın keyfini ve gururunu paylaşarak arttırıyoruz.

Biz puzzle kulübü üyeleri kocaman bir puzzle’ın birer parçasıyız.Katılan, keyif alarak emek veren her üyemizle bütüne biraz dahayaklaşıyoruz.

Öğrencilerimiz, şekil-zemin algısı, tüme varım-tümden gelim, problem çözme, alternatifleri deneme, çözüm üretme, dikkat ve konsantrasyon güçlendirme, analitik düşünme, hedefe odaklanma gibi becerilerini geliştiriyorlar.  Puzzle ile ilgilenen öğrencilerimizin en önemli kazanımı şüphesiz ki sabırdır. Bu durum özellikle de parça sayısı çok fazla olan puzzle türleri için geçerlidir. Karmaşık bir görseli son haline getirmek, minik parçaları doğru şekilde birleştirmek ciddi bir sabır gerektirecektir. Puzzle  öğrencilerimize ayrıca sorumluluk bilinci kazandırmaktadır. Dikkat eksikliğini gideren bu aktivite  sizi buraya alalım. 

Akıl oyunları bölümünde ; Mangala , Redrıcty , Pratik bardaklar , Abbalone , Dedektif , Pratik zeka 1-2 , Hedef 5 ,Tetris , Matematik işlem , Hanoi kuleleri , Dağ evi , Kuş evi , My home , Kule oyunu , Soma küpü , T tangram ,Tangram , Yolunu bul eğlenceli şekiller , Hacivat karagöz , Atla topla , Reversi , Black me , Dama , Go oyunu , 9taş/3taş , Surakarta bihar , Tactıxnım , Çin daması , Koridor , Farkı bul ,Satranç